ClearX Logo
hero

CHCEM TEPELNÉ ČERPADLO

Prejdite na obnoviteľnú energiu

Online registrácia do Skupinového nákupu tepelných čerpadiel s inštaláciou skončila 31. októbra 2023. Viac informácií na sospotrebitelov.sk.

408

ľudí sa registrovalo do tejto kampane

Skupinový nákup tepelných čerpadiel vzduch-voda s inštaláciou pre domácnosti bol určený majiteľom rodinných domov z celého Slovenska.

Vďaka zapojeniu väčšej skupiny spotrebiteľov sme pre nich zabezpečili dve ponuky kvalitných tepelných čerpadiel s inštaláciou, ktoré zlepšia energetickú efektívnosť a komfort ich domov.

  • 105 spotrebiteľov požiadalo vyplnením dotazníka o obhliadku
  • 60 doteraz vykonaných obhliadok
  • 7 podpísaných zmluv

Nové možnosti podpory z programu Zelená domácnostiam

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) 30. októbra 2023 zverejnila podmienky podpory v novom projekte Zelená domácnostiam. Nové poukážky na inštaláciu zariadení začne SIEA vydávať po spustení nového informačného systému začiatkom roka 2024. Pri vypisovaní žiadosti nie je potrebné uviesť konkrétny typ zariadenia, stačí zvoliť druh a inštalovaný výkon. Poukážky platia 3 mesiace od vydania a budú preplácané zhotoviteľom v celku, po inštalácii. Preplatenie poukážky by nemalo trvať viac ako 60 dní.
Domácnosti, ktorých žiadosti sú v tzv. zásobníku, pretože sa registrovali ešte v pôvodnom informačnom systéme, a ich žiadosti sú platné, by mali dostať výzvu na aktualizáciu údajov a potvrdenie súhlasu s novými podmienkami podpory. Následne ich žiadosti budú prenesené do nového systému. Platnosť podaných žiadostí je 18 mesiacov.
Hoci kampaň skupinového nákupu tepelných čerpadiel vzduch-voda skončila 31. októbra 2023 a nestihli ste využiť našu výhodnú ponuku, radi by sme vás informovali, že ešte do konca novembra nám v prípade záujmu môžete poslať svoj dopyt na energy@sospotrebitelov.sk.

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov

je spotrebiteľské združenie, ktoré poskytuje bezplatné poradenstvo a zameriava sa na lepšie presadzovanie práv spotrebiteľov na Slovensku. V rámci projektu CLEAR-X sme spotrebiteľom pomohli kúpiť a inštalovať fotovoltické systémy a tepelné čerpadlá vzduch-voda. Vďaka našim skupinovým nákupom mali prístup k produktom otestovaným v nezávislých laboratóriách a aj naďalej sú k dispozícii naše spotrebiteľské poradne. Kontaktuje nás na energy@sospotrebitelov.sk.

CLEAR-X aktivity

CLEAR-X kampane

Pozrite sa, aké skupinová nákupy aktuálne prebiehajú v ďalších partnerských krajinách nášho projektu.

už čoskoro

Ďalšie kampane na Slovensku

Pripravujeme ďalší skupinový nákup tepelných čerpadiel vzduch/voda. Bližšie informácie už čoskoro.

Zabezpečenie najvýhodnejšej ponuky obnoviteľných zdrojov a technológií pre spotrebiteľov.

CLEAR-X pomôže spotrebiteľom znížiť ich účty za energie zlepšením energetickej efektívnosti a komfortu ich domoch vďaka investíciám do obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a energeticky účinných technológií (EE).

Prejsť na projekt CLEAR-X