ClearX Logo

CHCEM TEPELNÉ ČERPADLO

Prejdite na obnoviteľnú energiu

Tepelné čerpadlo dokáže plnohodnotne nahradiť plynový kotol a jeho prevádzkové náklady môžu byť veľmi nízke, ak si vyberiete správne zariadenie s kvalitnou inštaláciou a profi servisom. Táto technológia tiež pomáha dekarbonizovať životné prostredie a znižuje našu závislosť na plyne.

Pridajte sa k

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
REGISTROVAŤ
hero-foreground
hero
REGISTROVAŤ

PREJDITE NA OBNOVITEĽNÚ ENERGIU

Tepelné čerpadlo je jedným z najúspornejších typov vykurovania na trhu. Využíva obnoviteľnú či odpadovú energiu a v slovenských podmienkach dokáže vyprodukovať až o štvrtinu menej emisií na 1 kWh tepla v porovnaní s plynovým kotlom.

Za určitých podmienok dokáže z 1 kW elektrickej energie vyprodukovať 3 až 4 kW tepla. Až 75% tepelnej energie pritom prenáša z okolitého prostredia a len 25% z elektrickej siete.

image-bathroom

Výhodná investícia do tepelného čerpadla môže znížiť účty za vykurovanie

Kolektívny nákup tepelných čerpadiel vzduch-voda s inštaláciou pre domácnosti je určený majiteľom rodinných domov z celého Slovenska.

Vďaka zapojeniu väčšej skupiny spotrebiteľov môžeme pre nich zabezpečiť výhodnejšiu ponuku produktov a technológií, ktoré im pomôžu znížiť účty za energie zlepšením energetickej efektívnosti a komfortu ich domov.

VIAC

Test tepelných čerpadiel vzduch-voda 2023

Bývate v rodinnom dome a kúrite elektrinou či plynom? Mohla by vás zaujímať investícia do kúpy a inštalácie tepelného čerpadla vzduch-voda.

Modely, ktoré ponúkame v našom skupinovom nákupe, sme poslali do nezávislého laboratória a podrobili ich testu kvality a výkonu. Ide o prvý spotrebiteľský test tepelných čerpadiel vzduch-voda v celej Európe vôbec. Okrem štandardných teplôt, pri ktorých aj výrobcovia testujú svoje tepelné čerpadlá, sme v laboratóriu otestovali aj výkonnosť modelov pri vonkajšej teplote -15˚C.

VIAC

LEARN MORE WITH SOS

Find exclusive NEWS, TESTS and INVESTIGATIONS about tumble dryers and other forms of energy saving.

Vyskúšajte našu kalkulačku a zistite, či a koľko s tepelným čerpadlom ušetríte za teplo, aj o koľko menej emisií CO2 pri tom vyprodukujete...

Výrobcovia tepelných čerpadiel sľubujú min 30%-né zníženie potreby primárnej energie voči energii z plynu, troj a viacnásobné zvýšenie energetickej efektívnosti výroby tepla z elektriny, a možnosť obnoviteľnú energiu použiť nielen na vykurovanie, ale aj chladenie budov. Najväčšiu položku tvoria náklady na kúpu a inštaláciu systému, no po ich splatení môžete mať až 75% získavanej energie prakticky zadarmo.

Pomocou tejto online kalkulačky si rýchlo overíte, či a o koľko menej by ste zaplatili za teplo a ohrev teplej vody inštalovaním systému tepelného čerpadla vzduch-voda do vášho domu.

Kalkulačka Tepelné čerpadlo
illustration-hp

LEN TRI JEDNODUCHÉ KROKY

Registration

REGISTRÁCIA

Bývate v rodinnom dome a uvažujete o tepelnom čerpadle vzduch-voda? Registrujte sa bezplatne do nášho skupinového nákupu a pozrite si naše zvýhodnené ponuky.

Email

PONUKA

Po registrácii a opätovnom prihlásení sa vám zobrazia ponuky na kúpu a inštaláciu tepelného čerpadla. Sami sa rozhodnete, či ponuku akceptujete a dohodnete si obhliadku.

Contract

NÁKUP

Zmluvu na inštaláciu podpíšete podľa vopred dohodnutých podmienok. Inštalácia zakúpeného zariadenia prebehne do troch mesiacov od podpisu zmluvy.

CLEAR-X Logo RGB with baseline

CLEAR-X je skratka pre „Consumers Leading the EU’s Energy Ambition Response, Expansion“.

Hlavným cieľom projektu je umožniť spotrebiteľom zapojiť sa do energetickej transpozície vďaka investíciám do obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a energeticky účinných technológií (EE).

Spotrebitelia budú mať prístup k výberu produktov otestovaných v nezávislom laboratóriu, odporučíme im overeného dodávateľa a počas celého nákupu im bude k dispozícii kontaktné miesto našej spotrebiteľskej organizácie. Spotrebitelia vďaka tomu rýchlejšie spoznajú výhody technológií OZE a EE a ľahšie prispôsobia svoju spotrebu a zmenia návyky pri využívaní energie, čo sa premietne do trvalých energetických a finančných úspor v domácnostiach.

Viac o projekte Clear-X a jeho partneroch

ČLENOVIA KONZORCIA